Profil

Navrhuji interiéry odrážející individuální potřeby a estetické představy klientů. Má funkční dispozici a je vybaven věcmi, které mají své místo a užití. Nestavím formu nad funkci. V užitém umění stejně jako v kvalitním interiéru se tyto prvky snoubí. Interiér by hlavně měl inspirovat a těšit a ne překážet.

Každý člověk má jiné představy o „krásnu“ a estetice. Někdo tíhne ke klasickým historizujícím stylům, někdo má naopak rád minimalismus, někdo pop art, někdo chce mít interiér v japonském stylu, jiný v provensálském, někdo miluje starožitnosti a další by na starou židli sedat nechtěl. Někdo utrácí tisíce za designérské kousky od současných návrhářů a jiný nejraději jí polévku z talíře po babičce. Žádný styl nelze zavrhnout, lze jen doporučit podle typu osobnosti, vkusu, věcí, které už vlastníme, a pocitu. Bude-li interiér odrážet individualitu člověka, který v něm žije, pak je to správně. Podobně jako ji odráží styl oblékání. Jen měřítko je větší, a proto možná ještě hůře uchopitelné.

Osobně ráda kombinuji styly, inspiraci hledám po celém světě, užívám retro prvky, mám ráda přírodní materiály a vážím si řemeslné ruční práce. Věřím, že v jednoduchosti je krása, stavím praktičnost nad trendy, hraji si s barvami a snažím se o harmonii interiéru a jeho obyvatel.

Navažme dialog se svým prostorem a objevme sami sebe. Styl, design, barvy, materiály, architektura, móda, příroda, světlo, vůně, zvuky – neoddělitelné, všudypřítomné. Splynout s prostorem, souznít a cítit se přirozeně. Měnit, tvořit, hledat a rozvíjet se…

Alena Brentová – interiérová designérka

NÁVRHY INTERIÉRŮ – INTERIÉROVÉ PORADENSTVÍ – KONZULTACE – REALIZACE INTERIÉRŮ

Hlavní místa realizací: Praha, Středočeský a Jihočeský kraj