Dětský pokoj, Praha (2015)

Zadáním bylo co nejúčelněji umístit vybavení pro dvě malé děti do prostoru o třinácti metrech čtverečních, navíc s velkými okny. S klientkou jsme se rozhodly pro variantu postelí nad sebou. Celý „spací“ roh jsem obložila bílým laminem a u dlouhé strany postelí vznikl úložný prostor – poličky lze vyklopit a prakticky celá zadní stěna je rozdělena do skrytých skříněk. Klientka požadovala pro syna pohodlné schůdky místo žebříku. Schůdky a kulaté vzpěry jsou z bukového dřeva, aby byly co nejstabilnější a neklouzaly. Buk je ošetřen bílým olejem.

Skříň na oblečení, knihy a hračky je rovněž až do stropu. Hloubka skříně byla zredukována na 50 cm. Spodní zásuvky jsou na kolečkách a lze je hladce vysunout do prostoru. Slouží jako bedny k ukládání hraček a dítě s nimi může popojet třeba až do obývacího pokoje. Hrany jsou zaoblené, aby se předešlo úrazům dětí.

Pod stolem vznikl úložný prostor s policemi. Poličky na knihy jsou připravené i do rohu nad stůl. Zatím nejsou zavěšeny. Dominantou tak zůstává tapeta se zvířátky v domečku a police najdou uplatnění později, jakmile děti dorostou do studentského věku a samy na police dosáhnou a využijí je na knihy.

Barvám dominuje bílá a doplňují ji pastelové tóny žluté, béžové a zelené. Provedení je v laminu super mat (Egger). Akcenty jsou bukové (schůdky, tyčoví vzpěry a úchytky). Barevně výrazná a hravá je tapeta, povlečení a doplňky. V budoucnu bude možné pokoj proměnit změnou tapety na studentský pokoj.

postele s úložným prostorem, skříň, psací stůl, AlenaBrentDesign; otočné židle, Ikea; tapeta, povlečení, hodiny, samolepky, Lavmi; osvětlení, Ikea; koberec, Esprit; římské rolety, Casadeco